czwartek, 25 lipca 2013

"Kąśliwy los wywołuje sztorm"

Hej!

Dzisiaj Wam pokażę piosenkę grupy happysad (tak, tak, ich nazwę piszę się z małej litery) "Wszystko co złe". Pochodzi ona z najnowszego, już piątego albumu pt. "Ciepło/zimno". Krążek powstał w małym domku w otoczeniu warmińskich lasów, w najzimniejszym momencie zimy 2012 roku. Po dwóch miesiącach od premiery "Ciepło/zimno" zyskało status złotej płyty. Na albumie znajduje się wiele ciekawych utworów, większość z nich bardzo mi się podoba. W ogóle chętnie słucham happysad, bo tworzą naprawdę wspaniałą, rockową muzykę. A najlepsze jest to, że wszystkie ich piosenki są po polsku, a melodie dosyć proste. Wprost idealne do grania na gitarze i śpiewania razem ze znajomymi.


Wracając do "Wszystko co złe", sądzę, że świetna piosenka. Szybka, wartka, chwytliwa, rockowa. Po prostu porywa! Często mam ochotę przy niej tańczyć, wirować w rytm muzyki. I po prostu kocham gitarę w tym utworze. A perkusja! Wszystko tutaj jest idealne. A tekst jest ciekawy, a szczególnie jeden fragment zawsze podnosi mnie na duchu. Jest on idealny na złe dni. Sami zobaczcie:

"Nie przejmuj się,
Każdy nawet najgorszy dzień ma swój kres."

Autorem tekstu (link do całego tekstu) jest wokalista, Jakub Kawalec. Muszę przyznać, że jego głos bardzo mnie oczarował. Może nie w tej piosence, ale ogólnie, w całej jego twórczości. Niestety, jak dotąd nie miałam okazji posłuchać go na żywo, choć bardzo bym chciała. Raz byli w moim mieście, ale wtedy byłam malutka.
Podsumowując, piosenka bardzo mi się podoba. To są właśnie moje klimaty. A happysad uważam za jeden z najlepszych polskich zespołów.A Wy co o niej sądzicie? Piszcie w komentarzach :)


Bye!

4 komentarze:

 1. Ogólnie bardzo lubię ten zespól,jest jedynym zespołem rockowym,którego uwielbiam :> Najbardziej poruszyła mnie piosenka "A miało być tak pięknie" nic dodać nic ując:)
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 2. to już wiem, czego mogę się nauczyć grać na gitarze! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zabawne, zwykle krytykuję młode zespoły rockowe w myśl, że są sztuczne i nie mają w sobie tego... tego czegoś. Tutaj nie miałbym racji, piosenka jest rzeczywiście fajna, może i mało ambitna ale chwytliwa. Poza tym również uwielbiam polską muzykę.
  Aha i w tym roku wybieram się na Juwenalia w Katowicach, i ma grać happysad, więc myślę, że poznam grupę lepiej na koncercie.

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń