wtorek, 16 lipca 2013

Na pierwszy ogień ...

Hej!

Myślę, że każdy kojarzy piosenkę "Radioactive" (która została użyta w trailerze do filmu "Intruz") i zespół Imagine Dragons. Inne znane utwory to "It's time" oraz "Demons" pochodzące z debiutanckiej płyty "Night Visions", wydanej rok temu. Zespół pochodzi z Las Vegas, a założony został w 2008 roku.


Uważam, że płyta jest świetna! Oczywiście nie wszystkie piosenki przypadły mi do gustu, ale większość. A szczególnie "Bleeding out". I właśnie o tym utworze będę dzisiaj pisać :>

Piosenka jest tak bardzo smutna, dołująca, ale zarazem piękna. Dan Reynolds świetnie to zaśpiewał, emocje aż się wylewają! Szczególnie początek jest mocny w słowach:
  
   "Wykrwawiam się
    Jeśli ostatnią rzeczą, którą zrobię
    będzie zniszczenie Ciebie
    Wykrwawię się dla Ciebie"

Utwór mimo wszystko daje kopa, jest szybki, a wydzieranie się wokalisty w pewnych momentach dodaje rockowego stylu. Podoba mi się także klaskanie w tle, super pomysł, który nadaje szybkiego tempa. Ciekawe jakby to wyglądało na koncercie? Jeszcze dodam tylko, że to jest po prostu genialna piosenka i raczej nigdy mi się nie znudzi.
A tak ogólnie to chyba zakochałam się w głosie Dana :>

Jeszcze na koniec mała ciekawostka, a raczej fragment wywiadu z Danem Reynoldsem:

"Tytuł płyty powstał bardzo organicznie. Siedzieliśmy w pokoju i wypisywaliśmy, co znaczy dla nas zespół i ta płyta. Wszyscy zmagamy się z własnymi demonami i lękami, ale nic nie uspokaja umysłu tak, jak twórczość. Wiele z piosenek na albumie zostało napisanych późno w nocy, a wiele tematów zaczerpnąłem z moich snów czy nawet koszmarów. Więc kiedy pojawił się tytuł 'Night Visions', pasował doskonale."

Link do całego tłumaczenia.


A wy co o niej sądzicie? Piszcie w komentarzach :)


Bye!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz